ریپورتاژسایر مطالب پیشنهادی

جراحی پولیپ بینی چیست؟

نویسندگان سایت خریدیار به طور مستقل بهترین محصولات را تحقیق، آزمایش و رتبه بندی می کنند. ما فقط در صورتی که خرید محصول از طریق لینک های ما انجام شود درآمد کسب می کنیم و به هیچ وجه برای ما تفاوتی نمی کند که شما کدام محصول را خریداری می‌کنید، همچنین ما هیچ محصول رایگانی از هیچ فروشنده ای دریافت نکرده‌ایم.

پولیپ بینی توده های نرم، بدون درد و غیر طبیعی هستند که در داخل بینی ایجاد می شوند. اینها در پوشش مجرای بینی و سینوس ها تشکیل می شوند. پولیپ بینی حاکی از سینوزیت پولیپوید است اما نشان دهنده یک ویژگی سرطانی نیست. این تشکیلات، با ظاهر شدن انگور یا قطره، معمولاً به دلیل التهاب ناشی از آسم، عفونت، آلرژی و غیره ایجاد می شوند.

وقتی این تشکیلات به ابعاد خیلی بزرگ نمی رسند، یعنی اندازه آنها کوچک است، معمولاً هیچ علامتی ایجاد نمی کنند. با این حال، زمانی که ضایعات بزرگ‌تر باشند، تجمع آنها می‌تواند مجرای بینی را مسدود کرده و برخی از عملکردهای سیستم بویایی مانند کاهش توانایی درک بوها یا حتی تنفس آسان را برای ما ایجاد کند و اینجاست که نیاز به عمل بینی پولیپ پیدا می کنید.

اگرچه ایجاد پولیپ بینی در بزرگسالان شایع تر است ، اما این بیماری می تواند هر فردی را درگیر کند. بنابراین درمان های مختلفی برای حل و از بین بردن این رشد وجود دارد. بنابراین، پولیپ بینی را می توان با داروهایی که به کاهش یا حتی از بین بردن پولیپ کمک می کنند، درمان کرد، اما در برخی موارد، جراحی آندوسکوپی سینوس ضروری است.

عمل پولیپ بینی بر اساس جراحی آندوسکوپی سینوس است که یک روش جراحی بسیار کم تهاجمی را ایجاد می کند. در واقع می توان آن را به صورت سرپایی انجام داد و در همان روز عمل به خانه برگشت.

پلیپ بینی چیست؟

عمل پولیپ بینی، مدت زمان، قیمت – مرحله به مرحله

در این جراحی، سوراخ‌های بینی و سینوس‌های پارانازال جراحی می‌شود تا بر روی دیواره بینی کالبد شکافی انجام شود و بافت انسدادی، در این مورد پولیپ بینی از بین برود. بنابراین، مسیر مخاط به طور خودکار ترمیم می شود. خوب، راه جراحی ای که این عمل ارائه می دهد، ایجاد سوراخ در سوراخ های زهکشی، از بین بردن عفونت ها و تمیز کردن سینوس های پارانازال است.

یکی از دلایل انجام جراحی آندوسکوپی سینوس زمانی است که سینوزیت مزمن است. خوب، ظاهر پولیپ بینی به توسعه بیماری و التهاب و عفونت مداوم در طول زمان کمک می کند. بنابراین، در زیر در مورد دلایل نیاز به عمل پولیپ بینی صحبت خواهیم کرد.

چه زمانی جراحی آندوسکوپی سینوس ضروری است؟

هنگامی که پولیپ ظاهر می شود یا التهاب بینی و سینوس مزمن است، جراحی آندوسکوپی سینوس به یک گزینه ضروری تبدیل می شود. این بیماری درمان دارویی دارد، اما زمانی که داروها رشد غیرطبیعی ایجاد کننده انسداد بینی را از بین نبرند و اندازه آنها را کاهش ندهند، لازم است با جراحی آندوسکوپی مداخله شود.

وقتی اندازه پولیپ بینی قابل توجه باشد، می تواند باعث انسداد مجاری بینی شود. به همین ترتیب، باعث ایجاد انسداد در مسیرهای تخلیه سینوس‌های پارانازال می‌شود و احتمال اینکه فرد مبتلا راحت‌تر به عفونت سینوسی مبتلا شود، بسیار بیشتر است.

پولیپ بینی می تواند باعث احتقان بینی، از دست دادن کامل یا جزئی بویایی، کاهش توانایی در حس چشایی، آبریزش بینی، سردرد، تورم و ناراحتی در ناحیه آسیب دیده و علائم یبوست شود.

 

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، پولیپ بینی در داخل بینی ایجاد می شود و در مجاری هوایی و سینوس ها ایجاد می شود. بنابراین، با ظهور این رشدهای غیر طبیعی، کل ساختار سینوسی تحت تأثیر قرار می گیرد. بنابراین، در زیر به جزئیات می‌پردازیم که بیماری چه عملکردهایی را برای انجام آن محدود می‌کند و ساختارهای بینی و سینوس‌هایی که در جراحی آندوسکوپی سینوس نقش دارند، چیست.

سوراخ های بینی حفره هایی هستند که توسط سپتوم ساژیتال از هم جدا شده اند. اینها در قسمت بالایی دهان ما قرار دارند و عملکردهای متعددی دارند. اینها هستند:

  • هوایی که تنفس می کنیم را فیلتر کنید.
  • ناخالصی های ذرات موجود در هوا را جمع آوری کنید.
  • بوها را درک و متمایز کنید.
  • هوایی که استنشاق می کنیم را گرم کنید تا با سرما به ریه ها نرسد.

 

از طرف دیگر، سینوس های پارانازال چهار حفره هستند که بین استخوان های صورت و سر قرار دارند. عملکرد سینوس های پارانازال شامل موارد زیر است:

  • مایع مخاطی داخل آن را تخلیه کنید.
  • هوای دریافتی را از طریق دستگاه تنفسی توزیع کنید.
  • بینی را مرطوب کنید و به روان سازی آن کمک کنید تا از ذرات و باکتری ها پاک شود.

 

بنابراین، هنگامی که داروها بیماری را حل نمی کنند و ناحیه هنوز ملتهب و عفونی است و بنابراین عملکرد سیستم بویایی ما همچنان محدود است، باید به جراحی آندوسکوپی سینوس متوسل شد. بنابراین، ویژگی های پزشکی که بیمار نیاز به  جراحی را تعریف می کند به شرح زیر است:

سینوزیت بدون در نظر گرفتن نوع آن مبتلا شوید. این بیماری زمانی رخ می دهد که باکتری در سینوس های پارانازال افزایش یابد و عفونت توسط ویروس ها یا باکتری ها رخ دهد. هنگامی که سینوزیت حاد است، می توان آن را با دارو درمان کرد، اما اگر راه حل آن به دست نیاید، می تواند منجر به سینوزیت مزمن شود و جراحی آندوسکوپی سینوس ضروری باشد.

پولیپ بینی شامل رشد غیر طبیعی بافت داخلی یا مخاط بینی به نام پولیپ بینی است. این بیماری ها مانند سایر بیماری ها دارای درمان دارویی با داروهای استنشاقی و قرص برای کاهش سایز می باشند. با این حال، و همانطور که قبلاً گفتیم، عمل جراحی راه حل بسیار مؤثرتری است.

با ظهور تومورهای بینی و سینوس، جراحی آندوسکوپی سینوس تنها گزینه موثر است. خب، وجود این ناهنجاری‌ها از نوع خود هستند و صرف نظر از ناحیه گوارشی که در آن یافت می‌شوند، برای برداشتن کامل آنها نیاز به درمان جراحی دارند.

 

جراحی آندوسکوپی سینوس قبل از عمل

قبل از عمل به طور معمول انجام می شود و شامل یک سری آزمایشات مانند: نوار قلب، آزمایش خون و اشعه ایکس قفسه سینه است

 

    الکتروکاردیوگرام، برای آگاهی از سلامت قلب و عروق

آزمایش خون، برای بررسی اینکه آیا هیچ گونه ناهنجاری یا آسیب شناسی وجود ندارد، مانند عفونت هایی که می توانند جراحی را تا زمانی که تحت کنترل باشند به تعویق بیاندازند.

اشعه ایکس قفسه سینه همانطور که قبلاً گفتیم این آزمایش تنها در صورتی انجام می شود که متخصص آن را ضروری بداند. خوب، با آن می توانید ببینید که آیا عفونتی در نای وجود دارد یا در یک راستا قرار دارد.

توموگرافی کامپیوتری استخوان ها (CT یا CAT)، برای ارزیابی آناتومی سینوس های پارانازال، مجاری بینی و ناهنجاری های احتمالی ناشی از بیماری.

بعد از دوره قبل از عمل، یک قرار ملاقات با متخصص بیهوشی خواهید داشت که در آن از شما سوالاتی در مورد سبک زندگی، داروهایی که مصرف می کنید، تعداد جراحی هایی که انجام داده اید و موارد دیگر پرسیده می شود. همه این کارها برای تایید اینکه شما به عنوان یک بیمار برای جراحی آندوسکوپی بینی سینوس مناسب هستید انجام می شود. پس از اتمام این مرحله، تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که در عمل شرکت کنید و به یک سری دستورالعمل‌های پزشک توجه کنید.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *