دکوراسیون

بهترین فرش ماشینی کدام است؟ چه مارکی؟

معرفی بهترین مارک فرش ماشینی همراه با راهنمای خرید فرش

نویسندگان سایت خریدیار به طور مستقل بهترین محصولات را تحقیق، آزمایش و رتبه بندی می کنند. ما فقط در صورتی که خرید محصول از طریق لینک های ما انجام شود درآمد کسب می کنیم و به هیچ وجه برای ما تفاوتی نمی کند که شما کدام محصول را خریداری می‌کنید، همچنین ما هیچ محصول رایگانی از هیچ فروشنده ای دریافت نکرده‌ایم.

انتخاب بهترین فرش ماشینی برای منزل کار واقعا سختی است و یک ماموریت واقعا مهم محسوب می‌شود، در واقع شما به دنبال خرید یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون منزل هستید چرا که فرش بیشترین تاثیر را روی زیبایی و نمای داخلی منزل دارد.

هنگامی که به دنبال خرید فرش ماشینی برای منزل هستید، به نکات زیاد باید توجه داشته باشید، مارک این فرش چیست؟ ساخت کجاست؟آیا روی آن راحت هستید؟ آیا برای سالیان سال به همین فرم می‌ماند؟ آیا طرح و نقش آن متناسب دکوراسیون منزل است؟ و سوالات زیادی دیگر.

اگر تمام موارد گفته شده را در نظر داشته باشید، باز هم به یک فرش نمی‌رسید، به دلیل تنوع بسیار زیاد و وجود انواع فرش ماشینی در بازار، شما به یک لیست از بهترین فرش ماشینی می‌رسید که عمدتا معیارهای مد نظر شما را دارند و کار در این نقطه کمی سخت‌تر می‌شود.

ممکن است یک فرش از نظر شما زیبا باشد اما به دلیل جنس خاصی که دارد نیاز به نظافت منظم داشته باشد؟ یا جنس آن پوست شما را اذیت کند یا حتی به اندازه کافی زیر شما را نرم نکرده باشد.

این مطلب دقیقا با این هدف نگارش شده است، راحت‌تر کردن کار شما در انتخاب فرش، در این مطلب ما ضمن ارایه نکات پیش از خرید که باید مد نظر داشته باشید، چند مدل از بهترین مارک فرش ماشینی در بازار را همراه با نظرات و بازخورد‌های خریدارانشان به شما معرفی می‌کنیم.

 

معیارهای ما در انتخاب بهترین فرش ماشینی کدامند؟

فرش ماشینی از ابعاد مختلفی مانند، تعداد شانه، میزان تراکم، جنس نخ و الیاف به کار رفته در آن، شهرت برند و… قابل بررسی است، ما در این مطلب چند فرش که عمدتا معیارهای گفته شده را دارند معرفی کردیم، فرشی که هم فروش خوبی داشته، هم از برند معتبری است و هم تعداد شانه و تراکم آن از حد معمول بازار کمتر نیست.

با این حال در ادامه از ابعاد مختلفی مانند برند، جنس فرش، جنس نخ و الیافت به کار رفته بهترین فرش‌ها را معرفی کردیم.

 

بهترین برند فرش ماشینی کدام است؟

برندهای بسیار مختلفی از فرش ماشینی در بازار وجود دارند، یلدای کویر کاشان، فرش بهشتی، فرش زمرد مشهد و بسیار برند دیگر، که در ادامه چند مدل از بهترین برند فرش در بازار را همراه با توضیحاتی در خصوص برند به شما معرفی می‌کنیم.

 

فرش قیطران

فرش قیطران که کارخانه مرکزی آن در کاشان است، از برندهای خوب فرش ماشینی در ایران است که بیش از ۳۰ سال سابقه دارد و اولین تولید کننده فرش ۱۰۰۰شانه در جهان است که بعدها فرش‌های ۱۲۰۰ شانه و ۳۶۰۰ شانه را تولید کرد و کار خود را گسترش داد.

شاید تصور کنید که فرش قیطران تنها در ایران فعالیت دارد اما بد نیست بدانید که این برند، محصولات خود را به ۶۷ کشور جهان صادر می‌کند و بارها تندیس بهترین صادرکننده را دریافت کرده است.

فرش‌های ۱۵۰۰ شانه قیطران با بروزترین دستگاه های بافندگی بلژیک به نام HCIx3 بافته می‌شود که بیشترین شباهت را به فرش دستباف دارد و با الیاف هیت ست اکریلیک و اکریلیک ترک که از مرغوب‌ترین نوع اکریلیک هستند بافته می‌شود.

خیلی تولید کنندگان فرش، الیاف و نخ‌های مورد نیاز بافت فرش‌ را خریداری می‌کنند اما شرکت قیطران برای رسیدن به بالاترین کیفیت، نخ و الیاف مورد نیازش را خودش تولید می‌کند که همین موضوع موجب کیفیت نسبتا بالاتری این فرش شده است.

 

فرش بهشتی

فرش بهشتی از برندهای نسبتا جدید بازار است که حدود ۱۲ سال در این عرصه سابقه دارد که این در این ۱۲ سال عملکرد قابل قبولی داشته است، فرش بهشتی دارای ۷ شعبه در سطح شهر تهران و ۳ شعبه دیگر در شهرهای بابلسر، ساری و کرج است. فرش بهشتی در کاشان قرار دارد و در همان شهرک صنعتی که فرش قیطران فعالیت دارد.

به گفته محمد بهشتی، مدیر عامل فرش بهشتی، فرش‌های این مجموعه به اندازه‌ای کیفیت دارند که شباهت خیلی زیادی به فرش دستباف دارند و به نوعی بیشترین شباهت را به فرش دستباف، فرش بهشتی دارد. در ادامه ما چندین مدل فرش بهشتی را به شما معرفی کرده‌ایم.

همچنین محمد بهشتی مدعی است که فرش‌های ماشینی این برند نسبت به همه فرش‌های ماشینی موجود در بازار عمر بیشتری دارند و بعد از تولید چندین بار شست و شو شده و پرداخت می‌گردند.

 

فرش زمرد مشهد

زمرد مشهد اولین برند فرش از مشهد است که در این مقاله معرفی می‌شود، هرچند که ما معتقد هستیم نباید صرفا به شهر تولید کننده فرش توجه داشت، چرا که فرش ماشینی یک محصول صنعتی است و محل تولید آن تاثیری روی کیفیت آن ندارد.

زمرد مشهد از برندهای نسبتا قدیمی این حوزه است که بیش از ۲۰ سال در این صنعت تجربه دارد، محصولات این شرکت شامل انواع فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۵۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۵۰۰ شانه و… می‌باشد که در انواع رنگ و طرح و اندازه به بازار عرضه می‌شود.

 

فرش ساوین

فرش ساوین اولین تولید کننده فرش ۳۰ رنگ و ۶۰ رنگ است که محصولاتش را به کشورهای مختلف جهان صادر می‌کند، این برند هم همانند برند قیطران تمامی نخ و الیاف مورد نیازش را در شرکت‌های زیر مجموعه خود مانند ساوین تاب تولید می‌کند.

فرش ساوین محصولاتش را به صورت کلکسیون عرضه می‌کند که از کلکسیون‌های معروف این برند می‌توان به نور، پارس، پارس۲، لنیا، ساوین مد، ماهور ، گبه و گلستان، پازیریک، صدف،باستان، کلکسیون آویژه، پتینه،پتینه۲، مدرن ، کودک و کلکسیون دانژه اشاره کرد.

فرش ساوین در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، گرگان، ساری، چالوس، قائم شهر، رامسر لاهیجان و زنجان اشاره کرد.

 

فرش یلدای کویر کاشان

یلدای کویر کاشان از برندهای قدیمی این صنعت است که از سال ۱۳۷۰ به این صنعت وارده شده و فرش‌های ماشینی متنوعی را در تراکم‌های متفاوت به بازار عرضه کرده است. یلدای کویر هم مانند فرش قیطران و فرش ساوین، نخ و الیاف مورد نیاز را در کارخانه‌های خودش تولید می‌کند و در واقع صفر تا صد تولید فرش را خودش انجام می‌دهد و نخ و الیاف را از جای دیگری خریداری نمی‌کند.

فرش ۱۵۰۰ شانه ۹ رنگ، فرش ۱۲۰۰ شانه ۹ رنگ و ۸ رنگ ، فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ وفرش ۷۰۰ شانه در رنگ و اندازه های متنوع از عمده تولیدات این شرکت هستنتد که با استقبال خوبی از سمت مردم مواجه شده است، در این لینک از سایت نی نی سایت، مشاهده می‌کنید که فرش یلدای کویر کاشان یکی از پیشنهادات مادران خانه دار است.

 

فرش نگین مشهد

یکی دیگر از برندهای فرش محبوب از شهر مشهد، فرش نگین مشهد می‌باشد که البته شهرت آن کمی کمتر از برند زمرد مشهد می‌باشد اما از نظر قدمت اختلافی ندارند و برند نگین مشهد هم از سال ۱۳۷۰ فعالیت می‌کند.

فرش مشهد نسبت به فرش کاشان کمی قیمت بالاتری دارد، البته این موضوع روی همه فرش‌ها صادق نیست، به طور کلی نمی‌توان گفت که فرش‌ های مشهد بهتر هستند یا فرش‌های کاشان، چرا که هر کدام مدل‌ها و جنس‌های متفاوتی دارند.

اینکه می‌گویند فرش کاشان یا فرش مشهد، در واقع از این نظر حائز اهمیت است که فرش‌ مشهد حال و هوای قالیبافان و هنر این شهر را دارد و فرش کاشان هم تا حدی به سبک قالیبافی کاشان و هنر و معماری این شهر نزدیک است، اگرنه جنس و کیفیت فرش وابسته به تکنولوژی بافت است نه محل تولید، فرش برنج نیست!

 

فرش محتشم

فرش محتشم یکی دیگر از فرش‌های کاشانی است که فرش‌های خود را در انواع مدل‌های فرش ۱۵۰۰ شانه، فرش ۱۲۰۰ شانه، فرش فانتزی، فرش اتاق خواب، فرش آشپزخانه و… به بازار عرضه می‌کند و از نظر تنوع رنگ و طرح در جایگاه خوبی قرار گرفته است.

فرش محتشم در سال ۱۳۸۲ کار خود را آغاز کرده است و مساحتی به اندازه ۵۵ هکتار فعالیت دارد و بیش از ۱۱۰۰ نفر را به کار گرفته است، فرش محتشم نگاه مدرنی به فرش ماشینی دارد و در تولید فرش ماشینی مدرن و فانتزی تا حدی پیشرو است و از این نظر روی تنوع طرح و رنگ تلاش فراوانی کرده است، اگر نگاهی به فرش‌های این برند داشته باشید متوجه این موضوع خواهید شد.

 

فرش عظیم زاده

اگر احد عظیم زاده را بشناسید حتما نام فرش عظیم زاده را هم شنیده‌اید، عظیم زاده از برندهای بزرگ و قوی در تولید انواع فرش دستباف و ماشینی است، احد عظیم زاده از کارافرینان و ثروتمندان ایرانی است که به واسطه تولید و فروش فرش دستباف به خارج از کشور شهرت پیدا کرد و امروز فعالیت‌های اقتصادی زیاد انجام می‌دهد.

فرش عظیم زاده از کشور انگلستان تندیس طلایی بهترین تولید کننده فرش دستباف ایرانی را دریافت کرده است که نشان از کیفیت و زیبایی فرش عظیم زاده دارد.

 

فرش پاتریس

فرش پاتریس حدود ۳۰ سال پیش فعالیت خود را در شهر دلیجان از استان اصفهان کار خود را آغاز کرد، پاترس از طراحان فرش متخصص در تولید فرش استفاده می‌کند که این امر موجب به روز بودن طرح‌ها و تنوع بالای آنها شده است.

تنوع فرش‌های پاتریس بسیار بالا می‌باشد، فرش‌ها در تراکم‌های مختلف بصورت ۱۵۰۰ شانه ۱۰رنگ با تراکم۴۵۰۰ – ۱۲۰۰ شانه ۸رنگ با تراکم ۳۶۰۰ – ۱۰۵۰ شانه ۸ رنگ با تراکم۳۰۰۰ – ۷۰۰ شانه ۸رنگ با تراکم ۲۵۵۰ می باشد. طرح های شرکت فرش پاتریس الهام گرفته از نقش های اصیل دست بافت ایرانی می باشد.

شرکت پارتیس نخ و الیاف مورد نیاز برای تولید فرش را خودش تولید می‌کند و به گفته مدیرعامل این مجموعه یک نخ خوب باید کاملا یکنواخت باشد و نقاط ضخیم و باریک نداشته باشد، که همه نخ‌های استفاده شده در تولید فرش پاتریس این ویژگی‌ را دارند.

 

ما این چند برند فرش ماشینی را بر چه اساسی معرفی کردیم؟

در زمینه تولید فرش ماشینی برندهای بسیار دیگری در بازار هستند که تعدادشان کم نیست، اما ما این برندها را بر اساس میزان شهرت، میزان سابقه، تکنولوژی تولید، نخ استفاده شده، میزان رضایت خریداران، تعداد نمایندگی در کشور و همچنین تنوع رنگ و تراکم انتخاب کرده‌ایم.

در واقع تقریبا همه برندهایی که در بالا معرفی شدند این ویژگی را دارند و از نظر کیفیت هم کاملا قابل اعتماد هستند و قطعا نام آنها را شنیده‌اید یا محصولاتشان را جایی دیده‌اید.

 

انواع فرش ماشینی از نظر جنس نخ کدامند؟

در تولید فرش سه نوع نخ به کار می‌رود، نخ خواب که هنگام دست کشیدن روی فرش آن را احساس می‌کنید و از نرمی آن لذت می‌برید و همچنین نخ تار و نخ پود که در فرش‌های با تراکم کم از زیر فرش قابل دیدن هستند اما در فر‌ش‌های تراکم بالا امکان دیدنشان نیست. در میان این سه نخ، نخ خواب اهمیت کمی بیشتری دارد که در ادامه به سه جنس متفاوت نخواب در فرش‌ها می‌پردازیم.

فرش با جنس اکریلیکفرش اکریلیک

در حال حاضر در بازار ایران بهترین جنس نخ که در تولید فرش استفاده می‌شود نخ اکریلیک هیت ست است که منظور از هیت ست یعنی نخی که تثبیت حرارتی شده است و مزیت این نخ این است که هم مقاومت بالایی دارد چرا که حرارت دیده شده است و هم طول عمر بسیار زیادی دارد که البته از معایب آن هم می‌توان به پرزدهی آن اشاره کرد که البته در سال‌های اولیه بیشتر است.

فرش پلی استرفرش پلی استر

فرش پلی استر مشکل پرزدهی را ندارد ولی اتفاقا براقیت بیشتری هم دارد اما از نظر دوام و طول عمر در سطح پایین‌تری نسبت به فرش اکریلیک قرار می‌گیرد و این نقطه ضعف آن است.

فرش پلی استرفرش پلی پرولین

فرش پلی پرولین یک فرش ضد حساسیت است که بیشتر برای اتاق کودک، اتاق خواب و سایر فرش‌های فانتزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کمتر با این جنس فرش پذیرایی تولید می‌کنند.

 

بهترین فرش ماشینی از نظر جنس نخ کدام است؟

همانطور که گفته شد جنس نخ خواب بسیار مهم است و عمده کیفیت فرش به جنس نخ خواب وابسته است که برای نخ خواب توصیه ما انتخاب فرش با جنس اکریلیک هیت ست شده است که به دلیل گرما دیده بودن طول عمر و دوام زیادی دارد، حالا اگر جنس نخ تار و پود این فرش از پلی استر باشد خیلی بهتر خواهد بود.

 

بهترین فرش ماشینی از نظر قیمت کدام است؟

نمی‌توان گفت که کدام برند ارزان‌ترین است چرا که یک مدل از یک برند می‌تواند از یک مدل از برند دیگر گرانتر باشد و در مورد یک مدل دیگر این داستان برعکس باشد، اما به طور کلی توصیه ما این است که برای مقایسه بهتر قیمت فرش ماشینی حتما به مراکزی مانند مهد فرش، شهر فرش، آقای فرش و… مراجعه کنید، هرچند که برای خرید فرش می‌توانید از روش آنلاین هم استفاده کنید.

 

بهترین فرش ماشینی از نظر میزان فروش کدام است؟

اگر سایت دیجی کالا را به دلیل ترافیک بسیار زیاد، به عنوان یک نمونه کوچک از کل جامعه ملاک قرار دهیم، در حال حاضر فرش بهشتی و فرش زمرد مشهد بیشترین فروش را دارند و عمده فرش‌های ماشینی دیجی کالا مربوط به این دو برند است.

 

قیمت بهترین فرش ماشینی چقدر است؟

اکنون که در سال ۱۴۰۱ به سر می‌بریم قیمت متوسط فرش ماشینی خوب حدود ۱۵ میلیون تومان است که هر چه از این عدد بالاتر برویم به فرش‌های گران‌تر می‌رسیم و اگر از این عدد پایین‌تر برویم به فرش‌های ارزان‌تر بازار می‌رسیم.

 

هر فرش برای کدام قسمت از خانه مناسب است؟

فرش ماشینی برای پذیراییبهترین فرش ماشینی برای پذیرایی:

فرش ماشینی در اندازه‌ها و طرح‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شود که هر طرح و اندازه‌ایی برای یک قسمت از خانه مناسب است، از نظر اندازه فرش‌های ۹ و ۱۲متری معمولا برای پذیرایی یا نشیمن منزل مناسب هستند چرا که بسته به متراژ خانه هم می‌توانند به خوبی فضا را پوشش دهند و هم می‌توانند به اندازه‌ای باشند که اطراف فرش برای قرار گیری مبلمان خالی باشد.

اما از نظر جنس، از آنجایی که قرار است در محل مهمی از خانه باشند و احتمالا رفت و آمد و حتی نشستن زیاد روی آن وجود دارد، بهتر است از جنس درجه یک یعنی اکریلیک هیت ست باشند و تراکم نسبتا بالایی هم داشته باشند تا هم نرم باشد و هم دوام بالایی داشته باشد.

بهترین فرش ماشینی برای اتاق خواببهترین فرش ماشینی برای اتاق خواب:

برای اتاق خواب بزرگسال یا اتاق خواب کودک توصیه می‌شود که از فرش ماشینی که از جنس پلی پرولین است استفاده کنید، این جنس به دلیل ضد حساسیت بودن برای اتاق خواب بسیار مناسب است، البته که برای پذیرایی یا حال جنس اکریلیک بهترین است، اما برای اتاق خواب بهترین جنس، پلی پرولین است که برای فرش‌های فانتزی معمولا به کار می‌رود.

بهترین فرش ماشینی برای آشپزخانهبهترین فرش ماشینی برای آشپزخانه:

البته ما خیلی طرفدار استفاده از فرش در محیط آشپزخانه نیستیم و معتقد هستیم که سرامیک یا پارکت در آشپزخانه بیشتر خودنمایی می‌کنند، اما خب به دلیل کثیف شدن زیاد برخی مایل هستند که از فرش استفاده کنند که بازهم پیشنهاد ما استفاده از قالیچه‌های کوچک است.

اما اگر تصمیم شما این است که یک فرش تقریبا کامل برای آشپزخانه تهیه کنید، بهتر است فرشی را انتخاب کنید که ضمن همانگی با دکور آشپزخانه و منزل، تا جای ممکن کثیفی روی آن کمتر دیده شود و همچنین عمر و دوام بالایی داشته باشد.

برای آشپزخانه فرش‌های پلاستیکی یا پلی استر بسیار مناسب هستند چرا که هم دوام بالایی دارند و هم به راحتی تمیز می‌شوند و هم در برابر آب و ریختن مایعات بسیار مقاوم هستند.

بهترین فرش ماشینی برای راه پلهبهترین فرش ماشینی برای راه پله:

شاید بپرسید که آیا راه پله واقعا نیاز به فرش کردن دارد؟ در حقیقت اجبار نیست که راه پله را فرش کنید و فرش کردن راه پله صرفا برای خانه‌هایی که به صورت آپارتمانی نیستند مناسب است، اما معمولا برای امنیت، زیبایی و همچنین مراقبت از پله‌ها این کار را انجام می‌دهند.

پیش از خرید فرش ماشینی برای راه پله حتما مد نظر داشته باشید که راه پله شما از چه جنسی است؟ اندازه پله‌ها چقدر است؟ آیا پاگرد دارد؟ آیا پله‌ها به صورت مستقیم هستند یا گردشی؟ همه این موارد روی خرید شما اثرگذار هستند.

یک مورد بسیار مهم در خرید فرش ماشینی برای راه پله، دوام فرش است، حتما می‌دانید که راه پله یک مسیر پر ترافیک است و احتمال کثیف شدن و آسیب دیدن فرش در این مسیر بسیار بالاست و لازم است که فرش عمر بالایی هم داشته باشد.

و مورد آخر در خرید فرش راه پله، فیکس شدن و قرار گیری مناسب فرش روی پله است، هرچند که راه حل‌های زیادی مانند ترمز فرش وجود دارد، ولی چه بهتر که خود فرش به خوبی روی پله قرار بگیرد.

 

۴۵ مدل بهترین فرش ماشینی موجود در بازار که پرفروش هستند!

 

 

 • نحوه نمایش محصول ها
فرش ماشینی مدل فانتزی کد BRN2021

فرش ماشینی مدل فانتزی کد BRN2021

 • شکل: مستطیل
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: پلی‌استر
 • جنس نخ خاب: پنبه
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی مدل فانتزی کد BRN2022

فرش ماشینی مدل فانتزی کد BRN2022

 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: مشکی
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: پلی‌استر
 • جنس نخ خاب: پنبه
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی طرح پلاتینیوم کد 5004 زمینه طوسی

فرش ماشینی طرح پلاتینیوم کد ۵۰۰۴ زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۱۰۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۷۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی سهند کد VF17.VD زمینه سرمه ای

فرش ماشینی سهند کد VF17.VD زمینه سرمه ای

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: سورمه‌ای
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۷۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۴۰۰
 • تراکم پود در متر: ۴۹۰۰۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین کد 4043 زمینه مشکی

فرش ماشینی ساوین کد ۴۰۴۳ زمینه مشکی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: مشکی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی سهند کد VF12.AK زمینه آبی

فرش ماشینی سهند کد VF12.AK زمینه آبی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: آبی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۷۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۴۰۰
 • تراکم پود در متر: ۴۹۰۰۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی فرش سهند کد VF17.VA زمینه آبی

فرش ماشینی فرش سهند کد VF17.VA زمینه آبی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: آبی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۷۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۴۰۰
 • تراکم پود در متر: ۴۹۰۰۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش فانتزی شاران هوم مدل خز پرز

فرش فانتزی شاران هوم مدل خز پرز

 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • جنس نخ پود: پلی‌استر
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 22000 زمینه کرم

فرش ماشینی زمرد مشهد طرح ۲۲۰۰۰ زمینه کرم

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۱۲۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۳۶۰۰
 • تراکم پود در متر: ۳۶۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ خاب: اکریلیک هیت‌ست شده
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی طرح پتینه کد2013 زمینه طوسی

فرش ماشینی طرح پتینه کد۲۰۱۳ زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۱۰۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۶۵۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: پلی‌استر
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین کد 4025 زمینه طوسی

فرش ماشینی ساوین کد ۴۰۲۵ زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی آرمانی مدل فانتزی مدرن طرح پتینه کد 7124

فرش ماشینی آرمانی مدل فانتزی مدرن طرح پتینه کد ۷۱۲۴

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۷۰۰
 • جنس نخ تار: اکرلیک
 • جنس نخ پود: اکرلیک
 • جنس نخ خاب: اکرلیک
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی افرند مدل آشپزخانه کد 193

فرش ماشینی افرند مدل آشپزخانه کد ۱۹۳

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: جوت
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش گلیم ماشینی کویر کد FMK06 زمینه کرم

فرش گلیم ماشینی کویر کد FMK06 زمینه کرم

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی عرش طرح بهراد زمینه قرمز

فرش ماشینی عرش طرح بهراد زمینه قرمز

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: قرمز
 • تراکم عرضی (شانه): ۵۰۰
 • تراکم پود در متر: ۱۵۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
 • ویژگی بیشتر
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین طرح میداس زمینه طوسی

فرش ماشینی ساوین طرح میداس زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: جوت
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی فرش سهند کد VF17.V5 زمینه کرم

فرش ماشینی فرش سهند کد VF17.V5 زمینه کرم

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۴۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۴۰۰
 • تراکم پود در متر: ۴۹۰۰۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی مدل مدرن طرح فرانسوی زمینه طوسی

فرش ماشینی مدل مدرن طرح فرانسوی زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۴۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۷۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: پنبه
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی فرش سیزان کد 41020

فرش ماشینی فرش سیزان کد ۴۱۰۲۰

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: جوت
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی مدل شگی فلوکاتی زمینه نوک مدادی

فرش ماشینی مدل شگی فلوکاتی زمینه نوک مدادی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۶۵۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: جوت
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی سهند طرح هریس کد P648.BJ زمینه لاکی

فرش ماشینی سهند طرح هریس کد P648.BJ زمینه لاکی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: قرمز
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۸۰۰
 • تراکم پود در متر: ۱۲۸۰۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی فرش رادین طرح شاه عباسی آرامش 2 زمینه رنگ زمینه صدفی

فرش ماشینی فرش رادین طرح شاه عباسی آرامش ۲ زمینه رنگ زمینه صدفی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۵۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۶۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: اکریلیک هیت‌ست شده
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی طرح colorful کد CO08 زمینه طوسی کرم

فرش ماشینی طرح colorful کد CO08 زمینه طوسی کرم

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم ، طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۱۰۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۷۴۰
 • تراکم پود در متر: ۷۰۰
 • جنس نخ تار: پنبه
 • جنس نخ پود: پنبه
 • جنس نخ خاب: پنبه
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی شاران هوم طرح خز پرز بلند زمینه سفید

فرش ماشینی شاران هوم طرح خز پرز بلند زمینه سفید

 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: سفید
 • جنس نخ پود: پلی‌استر
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی مدل ترمزدار کد 312 طرح اتاق کودک

فرش ماشینی مدل ترمزدار کد ۳۱۲ طرح اتاق کودک

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: پلی‌استر
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی مدل شگی زمینه نسکافه ای

فرش ماشینی مدل شگی زمینه نسکافه ای

 • شکل: مستطیل
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۴۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۳۵۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
 فرش ماشینی محتشم طرح به آشپزخانه من خوش آمدید کد 100495 زمینه قهوه ای

 فرش ماشینی محتشم طرح به آشپزخانه من خوش آمدید کد ۱۰۰۴۹۵ زمینه قهوه ای

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: قهوه‌ای
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۷۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۲۵۵۰
 • تراکم پود در متر: ۲۵۵۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی فرش ابریشمی کرامتیان طرح آرتینه کد 5949

فرش ماشینی فرش ابریشمی کرامتیان طرح آرتینه کد ۵۹۴۹

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: لاکی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۵۶۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۸۳۸
 • تراکم پود در متر: ۱۸۳۸
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: پلی‌استر
 • جنس نخ خاب: پلی‌استر
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی زمرد مشهد طرح افشان زمینه کرم

فرش ماشینی زمرد مشهد طرح افشان زمینه کرم

 • شکل: مستطیل
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۱۲۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۳۶۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: پنبه
 • جنس نخ خاب: اکریلیک هیت‌ست شده
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین طرح کوکب کد FSM52 زمینه قرمز

فرش ماشینی ساوین طرح کوکب کد FSM52 زمینه قرمز

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: لاکی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی طرح colorful کد 1320 زمینه طوسی

فرش ماشینی طرح colorful کد ۱۳۲۰ زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۱۰۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۷۰۰
 • جنس نخ تار: پنبه
 • جنس نخ پود: پنبه
 • جنس نخ خاب: پنبه
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ایکیا مدل LOHALS-502

فرش ماشینی ایکیا مدل LOHALS-502

 • شکل: مستطیل
 • جنس نخ پود: جوت
 • جنس نخ خاب: پشم
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین کد ۴۰۸۲ زمینه نقره ای

فرش ماشینی ساوین کد ۴۰۸۲ زمینه نقره ای

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: نقره‌ای
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • تراکم پود در متر: ۹۶۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ستاره طلایی ملت طرح افشان رزا زمینه کرم

فرش ماشینی ستاره طلایی ملت طرح افشان رزا زمینه کرم

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم
 • تراکم عرضی (شانه): ۵۰۰
 • تراکم طولی (تراکم): ۱۲۰۰
 • تراکم پود در متر: ۱۲۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
 • ویژگی بیشتر
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی فرش سهند کد VF16.VD زمینه سرمه ای

فرش ماشینی فرش سهند کد VF16.VD زمینه سرمه ای

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: سورمه‌ای
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۷۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۱۴۰۰
 • تراکم پود در متر: ۴۹۰۰۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 14003 زمینه کرم

فرش ماشینی زمرد مشهد طرح ۱۴۰۰۳ زمینه کرم

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم
 • تراکم عرضی (شانه): ۷۰۰
 • تراکم پود در متر: ۲۱۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: اکریلیک هیت‌ست شده
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
 • ویژگی بیشتر
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین کد 4061 زمینه طوسی

فرش ماشینی ساوین کد ۴۰۶۱ زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • تراکم پود در متر: ۱۵۳۶۰۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی قالی تارا کد 1002 زمینه کرم

فرش ماشینی قالی تارا کد ۱۰۰۲ زمینه کرم

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۱۰۰۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۳۰۰۰
 • تراکم پود در متر: ۳۰۰۰
 • جنس نخ تار: پنبه
 • جنس نخ پود: پنبه
 • جنس نخ خاب: اکریلیک هیت ست
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین کد 4083 زمینه طوسی

فرش ماشینی ساوین کد ۴۰۸۳ زمینه طوسی

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: طوسی
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • تراکم پود در متر: ۹۶۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن هیت ست فریز
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
فرش ماشینی ساوین طرح اتاق کودک کد 4034

فرش ماشینی ساوین طرح اتاق کودک کد ۴۰۳۴

 • کیفیت فرش ماشینی: درجه یک
 • شکل: مستطیل
 • رنگ زمینه: کرم
 • تراکم عرضی فرش (شانه): ۳۲۰
 • تراکم طولی فرش (تراکم): ۹۶۰
 • جنس نخ تار: پلی‌استر و پنبه
 • جنس نخ پود: کنف
 • جنس نخ خاب: پلی پروپیلن
 • قابلیت‌های نظافتی: قابلیت شست‌وشو
مشاهده قیمت و موجودی محصول
در حال بارگذاری ویدیو ....

 

چطور فرش ماشینی متناسب با دکور منزل انتخاب کنیم؟

فرش اصلی خانه شما یعنی فرش حال و پذیرایی، قلب چیدمان و استایل خانه شما هستند، لذا رنگ و طرح فرش روی حال و هوای خانه شما بسیار موثر است، اگر شما فرش را همراه با لوازم دیگر خانه مانند مبلمان و … می‌خرید، لازم است که ابتدا استایل و چیدمان کلی خانه خود را مشخص کنید و یک فرش که در چیدمان مد نظر شما جای دارد را انتخاب کنید.

اما اگر در حال تعویض فرش خانه هستید، توصیه ما این است که خیلی از چهارچوب خارج نشوید و بررسی کنید که چه رنگ و طرح فرش برای خانه شما مناسب است و حتما از بین این چند فرش ماشینی یکی را انتخاب کنید، اگر تم کلی خانه شما روشن است، مسلما یک فرش سرمه‌ای یا تیره برای خانه شما مناسب است و شما لازم است که یک فرش رنگ روشن انتخاب کنید.

حالا اگر در تم روشن خانه شما اثراتی از رنگ سبز کمرنگ دیده می‌شود، مثلا رنگ پارچه مبل راحتی شما سبز کمرنگ است، پس این امکان وجود دارد که هاله‌ای از رنگ سبز در فرش رنگ روشن شما وجود داشته باشد.

 

منظور از تراکم و شانه در فرش ماشینی چیست؟

منظور از تراکم تعداد گره بافت شده در یک متر طولی از فرش است و منظور از شانه، تعداد گره‌هایی است که در یک متر از عرض فرش وجود دارند، که هرچه این گره‌ها بیشتر باشند، همیشه در یک فرش مقدار تراکم بیشتر از شانه است. شانه های معمول موجود در بازار 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه است.

هر چه تعداد شانه بیشتر باشد، فرش خوش نقش تر می‌شود، جزییات و طرح‌های روی آن با شفافیت و دقت بیشتری نمایش داده می‌شوند و اصولا به فرش دستباف نزدیک می‌شود، دقیقا مانند عکسی که وقتی با تعداد پیکسل بیشتری نمایش داده می‌شود، جزییات آن بیشتر مشخص است. پس شانه روی خوش نقش بودن فرش موثر است.

اما هر چه میزان تراکم بیشتر باشد، فرش فشرده تر است و انگشتان شما با سختی بیشتری لایه فرش فرو می‌رود و فرش سنگین تر است، اگر به دنبال دوام بالا هستید حتما فرش با تراکم بالا انتخاب کنید.

 

عمر فرش ماشینی به طور معمول چقدر است؟

عمر فرش ارتباط مستقیمی با جنس آن و همچنین نحوه استفاده از آن دارد، در میان جنس‌های موجود در بازار فرش ماشینی با جنس اکریلیک هیت ست عمر و دوام بیشتری دارد. هنوز هم در خانه‌های فرش‌های ماشینی با عمر نزدیک به 30 سال دیده می‌شود، اما به طور معمول می‌توان از یک فرش ماشینی انتظار عمر 20 سال و بیشتر را داشت.

اما اگر فرش شما در محل پر رفت و آمدی باشد، مثلا فرش راه پله، فرش آشپزخانه و… مسلما عمر فرش از حالت معمول کمتر خواهد بود و چند سالی زودتر باید به دنبال تعویض آن باشید.

 

چطور از فرش ماشینی نگهداری کنیم؟

برای اینکه عمر فرش ماشینی شما بیشتر شود بد نیست نگاهی به لیست زیر که به عنوان نکات نگهداری از فرش ذکر شده است، داشته باشید.

از قرار دادن فرش در نزدیکی آتش، حرارت و آفتاب مستقیم پرهیز کنید، بخصوص آفتاب که اگر مستقیما از پنجره به فرش بتابند و هر روز تکرار شود، عمر فرش را کمتر می‌کند.

از قرار دادن فرش در محیط‌های مرطوب خودداری کنید، یا بهتر بگویم، مراقب باشید که محیط شما رطوبت نداشته باشد، اگر دقت کرده باشید فرش در زیرزمین‌هایی که رطوبت دارند زودتر کهنه می‌شود.

بد نیست که فرش را هر چند وقت یک بار سر و ته کنید تا قسمتی از فرش دچار ساییدگی نشود، همچنین از قرار دادن وسایل سنگین و تیز مانند پایه مبل روی آن خودداری کنید یا از پد پایه استفاده کنید.

 

جمع بندی انتخاب بهترین فرش ماشینی

وقتی به دنبال خرید بهترین فرش ماشینی هستید، یعنی به دنبال این هستید که بهترین جنس کدام است؟ بهترین اندازه کدام است؟ بهترین شانه و تراکم کدام است؟ بهترین مارک فرش ماشینی کدام است؟ پرفروش‌ترین فرش ماشینی کدام است؟ یا حتی ممکن است به دنبال بهترین فرش ماشینی برای آشپزخانه یا هر جای دیگر منزل باشید.

به همین دلیل در این مطلب تلاش شد تا ضمن ارایه نکات آموزنده در مورد فرش ماشینی که خود راهنمای شما در انتخاب بهترین فرش هستند، به خیلی از سولات ذهنی شما پاسخ داده شود و در نهایت ضمن بهترین برندهای فرش ماشینی، در نهایت لیستی از 40 مدل بهترین فرش ماشینی بازار از نظر کیفیت آورده شد که عمدتا از برندهای خوب فرش بهشتی و فرش زمرد مشهد بودند.

 

 


نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *